Dziennik Gazeta Prawana logo

Polska może ucierpieć z powodu Chin. OPINIA EKSPERTA

25 sierpnia 2015, 17:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mennica Polska
Mennica Polska/Dorota Kalinowska/dziennik.pl
Polska gospodarka może ucierpieć z powodu osłabienia gospodarczego w Chinach. Tak uważa główny analityk finansowy Domu Inwestycyjnego Xelion Piotr Kuczyński. Ekspert wyjaśnia, że wczorajsze spadki na giełdach papierów wartościowych to skutek spowolnienia gospodarczego i sztucznego osłabiania przez Chiny swojej waluty.

Piotr Kuczyński prognozuje, że problemy gospodarcze odległych Chin mogą uderzyć także w polską gospodarkę. Jak wyjaśnia - jeśli kryzys potrwa dłużej, pogorszy się sytuacja w strefie euro, a co za tym idzie - w ważnej dla Polski gospodarce Niemiec.

W reakcji na spowolnienie gospodarcze bank centralny Chin podjął dziś decyzję o obniżeniu stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj