Pytany w RMF FM o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w czasie kampanii prezydenckiej przekonywał, że "koronawirus jest w odwrocie" i "nie trzeba się go już teraz bać", Gut stwierdził: "mit słabszego wirusa powstał dość dawno. Wynika z grypy". "Trzeba pamiętać, że nie każdy wirus jest grypą" - tłumaczył.

Reklama

Dopytywany o to, czy słowa szefa rządu były błędem, Gut odparł: "Na pewno nie był to sukces intelektualny".

(Koronawirus) stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej w trendzie jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej - to mnie szczególnie cieszy. To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę. Myślę, że kilka miesięcy i ktoś na świecie ją wynajdzie, bo wielkie pieniądze poszły na jej opracowanie - mówił przed druga turą wyborów prezydenckich w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) premier Mateusz Morawiecki.

- I instytucje, które oceniały pierwszą turę wyborów potwierdziły, że została ona zorganizowana w bardzo właściwy sposób. Nie bójmy się zatem pójść do tej drugiej tury, zachęcam wszystkich mieszkańców waszego powiatu (...), bo nie wszyscy poszli tak tłumnie, tak licznie jak poprzednio, może się niektórzy niepokoili - mówił premier w Wysokiem Mazowieckiem.

To jest już teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę - mówił o koronawirusie.