• Annette Hess
  15
  Właściwie w każdej niemieckiej rodzinie milczano na jakiś temat związany z wojną. W mojej też – powiedziała w rozmowie z PAP Annette Hess, autorka wydanej właśnie w Polsce powieści "W niemieckim domu".
 • Piotr Walczak
  59
  Jesteśmy jedyną administracją w naszym kraju, którą obowiązuje tajemnica skarbowa. Dlatego nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy finanse mojego byłego przełożonego Mariana Banasia są lub były kontrolowane - mówi w rozmowie z DGP Piotr Walczak, szef KAS i nowy wiceminister finansów.
 • brexit
  Jeśli Brytyjczycy zdecydują się wybrać kurs na deregulację, liberalizację rynku pracy, ceł czy podatków, to efektem może być rzucenie wyzwania europejskiemu modelowi społeczno-gospodarczemu. Wówczas UE musiałaby zacząć stosować podobne rozwiązania albo zwiększyć stopień protekcjonizmu – mówi DGP Przemysław Biskup, analityk ds. brexitu w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
 • Syria
  22
  Do wojny w Syrii mogłoby nie dojść, gdyby nie zmiana klimatu. Przed jej wybuchem doszło do najcięższej od co najmniej 900 lat suszy. Półtora miliona ludzi uciekło do miast, pojawił się głód i zaczęły się protesty. A jak sobie z nimi radzą państwa autorytarne? Strzelają  - mówi w rozmowie z DGP Marcin Popkiewicz fizyk, analityk megatrendów, autor książek, m.in. „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”.
 • In vitro
  27
  5
  Podstawowy temat brzmi: jak skutecznie pomagać. Równolegle spotykają się naukowcy, by omawiać kwestie etyczne. Ja jednak na tych spotkaniach nie bywam - mówi w rozmowie z DGP prof. Marian Szamatowicz, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa, były kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i dyrektor Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych. W 1987 r. dokonał pierwszego w Polsce udanego zapłodnienia metodą in vitro.
 • Marsz Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu w rocznicę Nocy Kryształowej
  64
  "Są takie daty w naszej historii, o których wolelibyśmy zapomnieć. Ale na przekór temu musimy o nich pamiętać. Są takie noce, w rocznice których chcielibyśmy milczeć. Ale na przekór temu musimy zabrać głos. 81 lat temu mieszkańcy Breslau wystąpili przeciwko mieszkańcom Breslau" – zatwittował patetycznie 9 listopada prezydent Jacek Sutryk. Wprawiając, co poniektórych mieszkańców miasta leżącego nad Odrą (w tym piszącego te słowa), w malutką konsternację.
 • Filipiny flaga
  10
  W poszukiwaniu najbardziej wydajnego mechanizmu promującego zajmowanie najwyższych urzędów państwowych przez kobiety warto się przyjrzeć Filipinom. A konkretnie wprowadzonemu tam po upadku dyktatury Ferdinanda Marcosa (1965–1986) ograniczeniu czasu sprawowania władzy przez polityków.
 • Elon Musk
  27
  Elon Musk ogłosił, że wybuduje pod Berlinem fabrykę samochodów na prąd. – O, odważni ci Niemcy – pomyślałem. Przecież wpuszczają amerykańskiego szczwanego lisa do własnego kurnika.
 • Karol Radziszewski Fot. Maksymilian Rigamonti
  82
  Po tzw. prawej stronie artystycznej widziałem tylko mizerię. Fakt, że minister Gliński jest również wicepremierem, a na kulturę są przeznaczane ogromne pieniądze, powinien sprawić, że sztuka na prawicy rozkwitnie - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Karol Radziszewski, artysta, gej, twórca m.in "Pocztu" czyli "najbardziej znanych nieheteronormatywnych postaci polskiej kultury".
 • Marek Cichocki Fot. Darek Golik
  27
  "Być może zjawisko udziału intelektualistów w czynnej polityce się kończy. Mówiłem już o tym, że polityka się profesjonalizuje i jesteśmy świadkami końca pewnej epoki" - mówi w rozmowie z DGP Marek Cichocki, wykładowca akademicki i m.in. społeczny doradca Lecha Kaczyńskiego.
 • Richard Gere podczas wizyty w polskim Sejmie

  Richard Gere w polskim Sejmie. Posłanka PO: Zaprosiliśmy go, bo jest uczniem Dalajlamy [ZDJĘCIA]

 • Kasia Tusk i Donald Tusk

  Troskliwy Donald Tusk do córki: Włóż coś na stópki, bo zmarzniesz. Kasia odpowiedziała tacie

 • Małgorzata Tomaszewska, Monika Zamachowska

  Zamachowska o swojej następczyni w "Pytaniu na śniadanie": Zawsze zazdrosciłam jej ...

Zobacz więcej