W porównaniu z badaniem z grudnia notowania PO nie zmieniły się. PiS zyskało jeden punkt procentowy. Poparcie dla Sojuszu zwiększyło się o trzy punkty procentowe. PSL straciło dwa punkty procentowe.

Reklama

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie stycznia, po 2 proc. głosów zebrałyby: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów oraz Unia Polityki Realnej. Po jeden procent poparcia miałyby: Partia Demokratyczna i Unia Pracy. Nikt nie chciał głosować na: LPR, Samoobronę, SdPl, Prawicę Rzeczpospolitej i Stronnictwo Demokratyczne.

>>>Wyborcy dali Platformie w zęby

24 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo oddałoby głos.

Zdecydowaną gotowość wzięcia udziału w wyborach zdeklarowało 28 proc. respondentów. 25 proc. odpowiedziało, że raczej wzięłoby udział w wyborach. 15 proc. ankietowanych raczej nie zamierza głosować, a 24 proc. zapowiedziało, że zdecydowanie nie poszłoby do urn wyborczych.

TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 7-10 stycznia na reprezentatywnej, losowej, 967-osobowej próbie osób od 18. roku życia. Wyniki poparcia dla partii obliczone zostały na podstawie odpowiedzi osób, które deklarowały chęć wzięcia udziału w wyborach (zdecydowanie lub raczej) i wiedziały, na kogo oddałyby swój głos (liczebność próby - 376 osoby)