W piątek Sadzyński złożył rezygnację z mandatu radnego w Łodzi. Dokumenty podpisane przez kandydata na pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska skierowała do kancelarii premiera.

Graś powiedział PAP, że decyzja w sprawie wyboru Sadzyńskiego już zapadła.

"Jak się prześledzi dokonania, życiorys i CV pana Sadzyńskiego, wygląda, że to jest taka osoba, która zagwarantuje stabilne zarządzanie miastem do czasu wyborów samorządowych. To człowiek, który ma doświadczenie samorządowe, administracyjne, więc powinien spokojnie miasto do czasu wyborów doprowadzić" - powiedział rzecznik rządu.

17 stycznia łodzianie odwołali w referendum prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. W kilka dni później przestał on pełnić oficjalnie swoją funkcję, kiedy to w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego ukazał się protokół z oficjalnymi wynikami referendum. Miejsce Kropiwnickiego zajmie komisarz. W środę łódzcy radni podjęli uchwałę, że pełniący obowiązki prezydenta miasta będzie rządził Łodzią do jesiennych wyborów samorządowych.

Sadzyński pracuje w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku sekretarza województwa łódzkiego. Ma 33 lata. Do piątku był radnym Rady Miejskiej i zasiadał w ławach klubu Platformy Obywatelskiej. Sadzyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W ostatnich wyborach samorządowych był zaangażowany w kampanię wyborczą kandydata PO na prezydenta miasta, obecnego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.