"Spadek poparcia dla prezydenta nie jest dramatyczny. To spadek sinusoidalny. Notowania prezydenta są stabilne. Lepiej byłoby, gdyby Polacy lepiej oceniali prezydenta. Spadki poparcia dla prezydenta nie mają charakteru dramatycznego" - mówił Szczygło.

Reklama

>>>Lech Kaczyński na sondażowym dnie

"Jak słucham wypowiedzi niektórych przedstawicieli rządu, to mam czasami wrażenie, że to są postaci z zaginionego podręcznika teorii ewolucji" - powiedział Aleksander Szczygło w Radiu Zet. W ten sposób skomentował słowa wicepremiera Grzegorza Schetyny, że prezydent raczej zaszkodzi, niż pomoże w staraniach o wybór Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego.

To "ludzie, którzy nie dają sobie rady z otaczającą ich rzeczywistością. W każdym razie tego rodzaju wypowiedzi wskazują na brak elementarnej wiedzy dotyczącej procedur z wyborem, na przykład, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego" - mówił Szczygło.

Zasugerował też, że Grzegorz Schetyna ma jakiś uszczerbek. "Z otaczającą rzeczywistością i opowiada rzeczy, które są niepotrzebne, bo przede wszystkim nam powinno zależeć na tym, żeby nasi przedstawiciele obejmowali ważne stanowiska" - powiedział Szczygło.