Wśród nowych reklamówek na uwagę zasługuje ta, którą nakręcono najmniejszym kosztem. Nie ma w niej statystów, materiałów kupowanych od telewizji ani specjalnego montażu. Jest za to duża twarz premiera Donalda Tuska i powiększający się w jego ustach balon.

Reklama

Lektor czyta wierszyk o polityce:

"Wśród gum wszystkich wymarzona
Balonowa guma Donald.
Żujesz - żyjesz. Niebo w gębie.
Czujesz pięknych uczuć głębię.
Z tobą żuje cały salon,
A na ustach rośnie balon..."
I tak dalej.. Mowa jest o agentach ochrony, którzy pilnują premiera przed ludźmi czyhającymi na jego balon ze szpilkami i PiS, które chce spuścić z balonu powietrze. Ale najmocniejszy jest slogan, który kończy ten spot. To przeróbka dawnego hasła reklamującego prezerwatywy Eros. Kiedyś hasło to brzmiało tak: "Eros, prędzej serce Ci pęknie", a dziś:"Guma Donald! Prędzej ci portfel pęknie!" To pierwsze wymyślił Melchior Wańkowicz, autor takich sloganów jak "LOT-em bliżej" czy "Cukier krzepi". To drugie na razie anonimowy poeta z PiS.

W innym filmie PiS śmieje się z premiera i rządu, który na godzinę buduje 8 metrów autostrady. Czy to żółwie tempo? Pytają realizatorzy i odpowiadają, że nie, bo żółw na godzinę potrafi przejść znacznie większy dystans, bo aż 200 metrów. Spot kończy się hasłem: "Donald nie ścigaj się z żółwiem. Weź się do roboty. Wybuduj te autostrady!"