Poseł PiS Artur Górski znany jest z dwóch inicjatyw. Próby obwołania Jezusa Chrystusa królem Polski i z ogłoszenia "końca cywilizacji białego człowieka" (po wygranej Baracka Obamy).

Reklama

Tym razem w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Górski mówi o fali komentarzy po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odsyłają na polityczną emeryturę Jarosława Kaczyńskiego. Poseł uważa, że za wcześnie o tym mówić.

"Kaczyński jest stworzony do tego by zwyciężać. Dlatego nie zostanie odsunięty od władzy w partii, bo wszyscy wiedzą, że jest on gwarantem naszej jedności i przyszłego powrotu do władzy. Odejdzie wtedy, kiedy sam uzna to za właściwe, gdy dojdzie do wniosku, że to jest w danym momencie najlepsze dla Polski oraz PiS. I wtedy oczywiście wskaże swojego następcę. Tak też się stanie, jeśli PiS przegra kilka najbliższych wyborów. Ale oczywiście problem następstwa, wymiany przywództwa, wcześniej czy później stanie na porządku dziennym" - konkluduje Górski.

>>>Górski musi przeprosić Obamę

Jednak, jego zdaniem, prezes może rządzić partia przez najbliższe 10 lat. "To zbyt wybitna postać, nazbyt wyrazista i zdecydowana, by dać się zmarginalizować" - uważa poseł.