Litr mleka w skupie kosztuje 80 groszy. W sklepie nawet trzy razy tyle. Przy czym jest to np. mleko odtłuszczone. Wyprodukowanie kilograma sera kosztuje 10 zł. Ale na sklepowej półce ten sam produkt kosztuje już ponad 20 zł.

Reklama

>>>Posłowie zdecydują, jaki mamy jeść chleb

Po co dwie ceny na jednym produkcie? Ma to pokazać, jak kantują nas hipermarkety i powstrzymać je przed windowaniem cen. Za jest PSL. Krajowa Rada Izb Rolniczych, jedna z największych rolniczych organizacji branżowych, chce wyjaśnić ludziom, że to nie chłopi odpowiadają za wysokie ceny żywności w czasach kryzysu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Ludowcy oskarżają też sieci supermarketów, że ukrywają zyski i transferują je za granicę.

>>>PSL uczy dzieci: Chleb lepszy jest od buły

Reklama