"Polscy żołnierze uczestniczą w misji w Afganistanie od kilku lat. Zwiększenie polskiego kontyngentu to konsekwencja decyzji podjętej dwa lata temu" - pisze specjalnie dla "Faktu" prezydent Lech Kaczyński.
Zdaniem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, nasz kraj musi się wywiązać z obowiązków, jakie przyjęliśmy na siebie, wstępując w 1999 roku do NATO. " Zasada jest bardzo prosta. Jeśli chcemy liczyć na pomoc, musimy lojalnie wypełniać zobowiązania " - twierdzi w w "Fakcie" prezydent.
Polscy żołnierze są w Afganistanie od kilku lat. Teraz nadeszła pora, żeby pomóc Afgańczykom w budowie wolnego państwa. "To nasz obowiązek - jako członka NATO, jako państwa, które chce odgrywać aktywną rolę na forum międzynarodowym i kraju, który dobrze wie, jak cenna jest wolność" - dodaje prezydent.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|