Dziennik Gazeta Prawana logo

Książka o księżach-agentach poczeka na druk

12 października 2007, 14:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Publikacja książki ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego utknęła w martwym punkcie. Krakowska kuria zapowiada, że kontrowersyjną książkę o księżach-agentach oceni dopiero, gdy ta trafi do księgarń. A wydawnictwo "Znak" nie chce drukować bez opinii kurii.

Krakowska kuria zapowiada, że wstrzyma się z jakimkolwiek komentarzem i poczeka, aż książka trafi do księgarń. "Kuria Metropolitalna w Krakowie (...) nie zamierza ingerować w proces wydawniczy. Z tej racji rozgłos medialny nadany całej sprawie budzi poważne zastrzeżenia" - pisze w komunikacie ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej. I natychmiast dodaje, że "strona Kościelna zastrzegła sobie ocenę moralną po ukazaniu się publikacji".

Reakcją na komunikat była konferencja prasowa wydawnictwa "Znak" i twarda deklaracja jej prezesa. Henryk Woźniakowski zapowiedział, że zrobi wszystko, "żeby przekonać Kurię krakowską, by zajęła stanowisko na temat tej książki odpowiednio wcześniej". Czyli jeszcze przed drukiem.

W całym tym zamieszaniu głos zabrał także sam ks. Isakowicz-Zaleski. Zapowiedział, że zrobi wszystko, by wydać swoją książkę, choćby w internecie. Publikacja "Księża wobec SB" ma ujawnić prawdę o "agentach w sutannach".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj