Leszek Miller
Przez trzy lata był premierem. Jego rządowi udało się wprowadzić kraj do UE, ale sukcesom na arenie zagranicznej towarzyszyły skandale i afery w kraju. Gwoździem do jego trumny okazała się afera Rywina, gdy znany producent filmowy, powołując się na wpływy w rządzie Millera, chciał łapówki.

ReklamaLeszek Miller Junior
Dzięki pozycji ojca świetnie zna polityków i przedsiębiorców. Pozwalało mu to uczestniczyć w przedsięwzięciach gospodarczych. Podobni do siebie jak dwie krople wody z charakteru różnią się jak kot i pies. Ojciec - twardy, chłodny gracz, któremu nawet nie drgnie powieka, syn - nakręcony jak po trzech kawach, spontaniczny, strzelający kolejnymi zdaniami jak z karabinu.

Irena Miller
Z domu Cezarenko. Pochodzi z Ukrainy i jest z wykształcenia plastyczką. W 2000 r. założyła jednoosobową firmę "Net Irena Miller". Jednak nie pociągał jej biznes. Jej mąż Leszek Miller junior w rozmowie z "Polityką" przyznał, że to on faktycznie zarządza spółką żony. Bardziej niż biznes Irenę zajmuje wychowanie córki Moniki.

Jerzy Jędykiewicz
Miłośnik szybkich aut, drogich kamieni i cygar. W latach 1999-2004 był szefem wojewódzkich struktur SLD na Pomorzu. Stał się wtedy symbolem działania na styku polityki i biznesu. Szefował firmie Energobudowa, kontrolowanej przez Prokom Ryszarda Krauzego. Jest także jednym z głównych bohaterów afery "Stella Maris".

Ryszard Krauze
"Mistrz w zręcznym układaniu relacji biznesu i polityki" - tak określił go tygodnik "Wprost", umieszczając na 10. miejscu listy najbogatszych Polaków. Jego "Prokom" zdobył największy publiczny kontrakt - na informatyzację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zatrudnia u siebie byłych polityków.