Dziennik Gazeta Prawana logo

Gilowska przegrywa z Lepperem o biopaliwa

13 października 2007, 14:14
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rządowy spór o biopaliwa wygrywa Lepper. W sporze między nim a Zytą Gilowską premier wybrał szefa Samoobrony. Według Radia Zet, Jarosław Kaczyński wieczorem spotkał się z Gilowską i przekonał ją, żeby zgodziła się na ustępstwa w sprawie akcyzy na biopaliwa.

Ministerstwo Finansów podwyższyło od tego roku akcyzę na biopaliwa. Tłumaczyło, że tego wymaga od Polski Unia Europejska. Wicepremier Lepper zaprotestował. Domaga się przywrócenia starej stawki akcyzy. Mówi, że produkcja biopaliw nie opłaca się teraz rolnikom.

Dziś sprawą ma zająć się sejmowa komisja finansów. Sprawa jest na tyle gorąca, że jeszcze dziś będzie kolejne spotkanie na najwyższym szczeblu, Gilowskiej z premierem Kaczyńskim.

Według Radia Zet, wicepremier Gilowska - mimo porażki w potyczce z Lepperem - na razie zostanie w rządzie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj