Miała dostać zarzut w śledztwie dotyczącym mafii węglowej. Ale gdy agenci chcieli ją zatrzymać, zastrzeliła się w łazience. Katowicka prokuratura umorzyła dziś śledztwo przeciw Barbarze Blidzie, byłej minister budownictwa z rządu SLD.
Śledczy podejrzewali, że Blida pośredniczyła w przekazaniu 80 tysięcy złotych łapówki prezesowi Rybnickiej Spółki Węglowej Zbigniewowi B. 25 kwietnia z samego rana do drzwi jej domu zapukali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie zdążyli jej wyprowadzić. Barbara Blida zastrzeliła się w łazience.
Dziś śledztwo dotyczące udziału byłej minister budownictwa w mafii węglowej zostało umorzone. Tak zdecydowała prokuratura okręgowa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|