Dziennik Gazeta Prawana logo

Giertych myli Konopnicką z... Sienkiewiczem

13 października 2007, 16:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Naszej szkapy" nie ma już na liście lektur. Tylko to tłumaczy ministra edukacji Romana Giertycha, który w programie Moniki Olejnik powiedział, że nowelę napisał... Sienkiewicz. Ale przynajmniej wie, o czym jest opowieść Konopnickiej. "Żeśmy przerabiali" - rzucił.

"Jest tam problem dzieci, które straciły konia, który pracował w kopalni. Ale, na Boga, imion tych dzieci nie pamiętam. A <Quo Vadis>?" - chciał się odciąć Monice Olejnik w "Kropce nad i" Giertych. Dziennikarka przyłapała go na niewiedzy, kiedy postanowiła - tak jak on dziennikarzy - odpytać ministra ze znajomości bohaterów w polskiej literaturze.

Giertych zaciął się na pytaniu o "Naszą szkapę". "Pani redaktor mnie chce przepytać odnośnie Sienkiewicza?" - odpowiedział pytaniem na pytanie. A Olejnik nie mogła uwierzyć: "<Nasza szkapa> - Sienkiewicz?" - zapytała dwa razy.

Roman Giertych nie chciał ciągnąć tego tematu. Nie odpowiedział też na pytanie o "Szewców" Witkacego. "Nie, tego już nie dam rady" - poddał się.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj