Kandydat PO Bronisław Komorowski spotkał się z uczestnikami krajowego zjazdu Kółek Rolniczych w Warszawie. "Jeżeli wygram wybory prezydenckie, chciałbym bardzo powołać też takie forum reprezentujące różne instytucje, organizacje zajmujące się problematyką wiejską, forum środowisk wiejskich przy prezydencie Polski" - powiedział kandydat PO.

Reklama

Jego zdaniem, takie forum będzie mogło być miejscem prowadzenia dyskusji, dialogu i wypracowywania stanowiska, na podstawie którego prezydent skuteczniej nakłaniałby rząd i parlament do realizacji konkretnych rozwiązań.

"Polacy są narodem o bardzo mocnych korzeniach wiejskich bez względu na to, gdzie dzisiaj mieszkają. My nie mamy takich bogatych tradycji mieszczańskich, jak Czesi czy Niemcy, u nas zawsze to było stosunkowo nieliczna część społeczeństwa. Wszyscy w jakiejś mierze w Polsce są ze wsi" - mówił Komorowski. Według niego, nasza kultura, obyczajowość, mentalność jest wyniesiona głównie z tradycji wiejskiej.

Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin powiedział na spotkaniu z Komorowskim, że chcieliby być tam, gdzie prezydent wymaga wsparcia w rozmowach o losie polskich rolników. Mówił też o tym, że trzeba pomóc rolnikom poszkodowanym w powodzi, by mogli powrócić do swoich zajęć i produkcji rolnej.