10.10. Warszawa (PAP) - Danuta Bodzek jest kandydatką PSL w wyborach na prezydenta Warszawy - poinformowano podczas niedzielnej konferencji prasowej, inaugurującej kampanię samorządową tej partii w stolicy. W ciągu najbliższych dni PSL ma przedstawić kompleksowy program dla Warszawy.Konferencję PSL rozpoczęto minutą ciszy, by upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.

Reklama

"Jestem rodowitą warszawianką, start w wyborach to między innymi przyjrzenie się problemom zwykłego warszawiaka" - mówiła w trakcie konferencji Bodzek. Jak dodała, podpisuje się pod hasłem PSL w kampanii samorządowej: "Człowiek jest najważniejszy". "Dla mnie też człowiek jest najważniejszy" - zaznaczyła.

Zapowiedziała także, że podczas planowanych kolejnych konferencji prasowych będzie chciała przedstawić szczegółowe pomysły na rozwiązanie problemów Warszawy. "Będę prowadzić z państwem dyskusję merytoryczną, co nas boli, co nam jest potrzebne" - zaznaczyła.

Bodzek zapowiedziała, że w poniedziałek zamierza spotkać się z ubiegającą się ponownie o fotel prezydenta Warszawy obecną prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz. "Ze względu na to, że nie było na stronie internetowej napisane, kiedy jest przyjęcie interesantów, proponuję dzień jutrzejszy, godzinę 9" - powiedziała; zaznaczyła, że chce się spotkać z Gronkiewicz-Waltz jako mieszkanka Warszawy.

Bodzek jest obecnie członkiem zarządu spółki PKP Przewozy Regionalne. Wcześniej pracowała m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli. Jest absolwentką SGGW. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UW oraz studia Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie Gdańskim. Kandydatka PSL jest w trakcie robienia doktoratu na SGGW na specjalizacji podatkowej.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreślił podczas konferencji, że w ciągu najbliższych dni PSL przedstawi kompleksowy program dla stolicy. "Taki program, który będzie dla ludzi. (...) Program aktywny, nowoczesny, program na XXI wiek" - zaznaczył, dodając, że Bodzek gwarantuje realizację takiego programu.

"Przywróćmy polskiemu samorządowi, a później także w wyborach parlamentarnych, nadzieję na normalny dialog, na porozumienie, na budowanie consensusu, na budowanie wspólnoty tak potrzebne na każdym osiedlu i ulicy, w radach dzielnic, w radzie miasta (...)" - zaapelował z kolei Janusz Piechociński.

Podczas konferencji przedstawiono także kandydatów Stronnictwa do sejmiku województwa mazowieckiego, wśród których znaleźli się: ekonomista i publicysta Ryszard Miazek, dyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Michał Strąk, dziennikarka Walentyna Rakiel-Czarnecka, prezes Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Anna Małecka.

Reklama

Kandydować będą także: przewodniczący Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk Janusz Dyduch, Danuta Bodzek, prezes zarządu Szpitala Bródnowskiego Teresa Bogiel, ekonomista i politolog Tomasz Waźbiński oraz obecna wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska.

Podczas konferencji wystąpił zespół Bayer Full, który zaśpiewał dwa przeboje po chińsku.(PAP)

sdd/ itm/