W porównaniu z badaniem sprzed trzech tygodni, Platforma zyskała 2,5 pkt. proc., PiS prawie tyle samo straciło (2,6 pkt. proc.) Zyskały: SLD - 0,5 pkt. proc. i PSL - 1,4 pkt. proc.

Reklama

Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazłyby się: Ruch Poparcia Janusza Palikota, który może liczyć na poparcie 4,6 proc. ankietowanych (spadek o pół pkt. proc.) oraz partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność i Praworządność, na którą głos chce oddać 2,9 proc. respondentów (wzrost o 2,3 pkt. proc.).

Również poza parlamentem znalazłyby się: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (2,3 proc., wzrost o 0,3 pkt. proc.), Socjaldemokracja Polska (1,2 proc., wzrost o 1,2 pkt. proc.) oraz Stronnictwo Demokratyczne (0,6 proc., bez zmian).

Udział w wyborach zadeklarowało 47,3 proc. uczestników badania (spadek o 3,1 pkt. proc.). 39,9 proc. respondentów twierdzi, że nie poszłoby głosować, a 12,9 proc. jeszcze nie wie czy to zrobi.

Homo Homini przeprowadził sondaż telefoniczny w piątek, 29 października, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1096 dorosłych osób. O preferencje partyjne pytano 518 osób, które oświadczyły, że pójdą do urn.