Powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" ogłosili we wtorek wykluczone z PiS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak oraz poseł PiS Paweł Poncyljusz i europosłowie PiS - Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński.

Reklama

W środę do sądu wpłynął wniosek o rejestrację stowarzyszenia. Jak wynika z wniosku o rejestrację stowarzyszenia, jego prezesem jest Kluzik-Rostkowska. Wśród założycieli jest 15 osób, oprócz dwóch wykluczonych posłanek, posłów i europosłów PiS - ich najbliżsi współpracownicy.

"W polityce konkurencja jest rzeczą zdrową. Na ogół daje szansę na poprawę jakości polskiej polityki" - mówił Komorowski na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z jednodniowej wizyty w Niemczech.

Wyraził też nadzieję, że "ruchy tektoniczne, które w polityce obserwujemy na prawej stronie sceny politycznej mogą zaowocować poprawą jakości". "Tak jak każda konkurencja" - dodał.

"Wszyscy oczekujemy, że opozycja będzie przede wszystkim konstruktywna i będzie chciała w niektórych obszarach współpracować, trochę ponad bieżącym interesem walki politycznej. To jest moje marzenie i dążenie" - dodał prezydent.

Reklama