Jarosław Kaczyński daje w wystąpieniu jasno do zrozumienia, że głosowanie w wyborach samorządowych na Prawo i Sprawiedliwość będzie w pewnym sensie wykonaniem politycznego testamentu nieżyjącego prezydenta.

Reklama

"Mój świętej pamięci brat Lech Kaczyński, prezydent Rzeczpospolitej, marzył o silnej Polsce, o silnym polskim państwie. Dziś możemy zacząć je budować od dołu, poprzez samorządy" - mówi w przesłaniu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

>>> Tutaj obejrzysz przesłanie szefa PiS

Na sam koniec wystąpienia Jarosław Kaczyński składa Lechowi Kaczyńskiemu obietnicę. "Kochany Leszku, będziemy realizować twój testament. Będziemy budowali silne polskie państwo. Silną Polskę szczęśliwych obywateli".

Klip kończy półminutowa sekwencja zdjęć i filmów - przedstawiających Lecha Kaczyńskiego, przywitania w Polsce trumny z jego ciałem przez brata oraz tłumu ludzi z narodowymi flagami - przeplatana hasłami: "Zakładał Prawo i Sprawiedliwość", "Był pierwszym prezesem Prawa i Sprawiedliwości", "Teraz wypełniamy Jego Testament".

Reklama

Spot zamyka plansza z logo partii i hasłem: "Myśl samodzielnie. Głosuj na PiS".

Prawo i Sprawiedliwość przesłanie Kaczyńskiego udostępniło najpierw w internecie. Spot ma być też wyemitowany w telewizji.