Mastalerek to łódzki działacz PiS, autor przyjętego w 2009 r. programu dla młodych PiS, pełnomocnik obywatelskiego komitetu ws. przywrócenia ulg na przejazdy dla studentów i uczniów.

Reklama

Dwa tygodnie temu podczas posiedzenia komitetu politycznego doszło do konfliktu między grupą związaną z europosłem Zbigniewem Ziobrą a tzw. "zakonem PC" ws. obsady funkcji szefa partyjnej młodzieżówki i jej przyszłego kształtu. Wtedy, po kilkugodzinnej dyskusji w tej sprawie, decyzji nie podjęto.

Politycy zaliczani do tzw. "zakonu PC" oraz młodzi posłowie PiS poparli wówczas kandydaturę Mastalerka. Grupa polityków bliskich b. ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze opowiedziała się za Danielem Milewskim.

Według informacji PAP z kierownictwa PiS, na ostatnim posiedzeniu komitetu większość działaczy poparła wniosek prezesa partii o mianowanie Mastalerka.

Z informacji PAP uzyskanych od polityków partii wynika, że PiS zamierza zreformować Forum Młodych; prawdopodobna jest zmiana nazwy i powołanie nowych struktur. "Chcemy przyciągnąć do partii młodych. Potrzebna jest prężna organizacja. Musi działać dynamiczniej niż dotychczas" - powiedział PAP jeden z członków kierownictwa PiS.