PiS zacznie zabiegać o wyborców tuż po beatyfikacji papieża - ustaliła "Rzeczpospolita".

Reklama

Partia ma już program i rozpocznie go realizować tuż po uroczystości w Rzymie. Ponieważ nastąpi to jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego terminu wyborów, aby uniknąć późniejszych kłopotów z rozliczeniem kampanii, początkowo działania będą miały charakter nieoficjalny.

>>> Nowa strategia szefa PiS. Współautorem znany dziennikarz

Mobilizację posłów swojego ugrupowania ogłosił w minioną sobotę przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński. Od maja każde działanie ma mieć jeden cel - zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kwiecień w tym ugrupowaniu został poświęcony obchodom rocznicy katastrofy smoleńskiej. Później członkowie partii mają dwa tygodnie odpoczynku, wliczając w to Święta Wielkanocne.

Reklama

Jednym z przedsięwzięć kampanii jest utworzenie Komitetu Obrony Wyborów. Jego celem będzie umieszczenie w każdej komisji wyborczej zaufanego człowieka, który zagwarantuje właściwy przebieg głosowania.

Głównym przesłaniem PiS przed wyborami będą kwestie socjalne i społeczne oraz temat katastrofy smoleńskiej, do czasu wyjaśnienia jej przyczyn - czytamy w "Rzeczpospolitej".