"To jest młody, bardzo zdolny, bardzo sprawny polityk, sądzimy, że to jest wybór, który się bardzo sprawdzi" - powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej.

Reklama

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP od polityków PiS, w kierownictwie sztabu wyborczego znajdą się wiceprezesi PiS Beata Szydło i Adam Lipiński, a także wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Jarosław Kaczyński nie chciał na konferencji powiedzieć, kto wejdzie w skład sztabu. Dopytywany o wiceprezesa PiS Zbigniewa Ziobry, zapewnił, że "z całą pewnością" on też będzie zaangażowany w kampanię.

Po konferencji Brudziński powiedział dziennikarzom, że Poręba to polityk, który ma przynieść kampanii wyborczej PiS "świeżość". Zaznaczył jednocześnie, że Poręba doskonale "zna i czuje partię".

"Chcemy szefa sztabu, który nie tylko będzie brylował przed kamerami, ale też będzie koncepcyjnie pracował i przede wszystkim będzie obecny fizycznie w sztabie" - mówił.

Brudziński dodał, że Poręba jest też dobrym szefem sztabu na czas prezydencji, bo tematy europejskie będą silnie obecne podczas kampanii.Jak czytamy na jego stronie internetowej, Poręba, urodzony w 1973 roku, z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Jest też absolwentem podyplomowych Studiów Europejskich organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Pod koniec lat 90-tych Poręba pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w IPN w Warszawie. Był także kierownikiem działu ds. informacji i wizerunku w Biurze Krajowym PiS. Pracował w Brukseli, jako główny doradca Grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Był także rzecznikiem prasowym PiS w PE.

Reklama

Po wygranych wyborach w roku 2009, zdobywając rekordową liczbę głosów w regionie podkarpackim (85 475), został posłem PE.

Jest wiceprzewodniczącym delegacji PiS w Parlamencie Europejskim, członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członkiem Komisji Rozwoju regionalnego oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

W lutym 2010 r. został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego okręgu rzeszowskiego PiS.