Pilch powiedział PAP, że podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej Mojzesowicz oficjalnie wstąpił do partii Polska Jest Najważniejsza. Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do klubu PJN wynika, że powołanie Mojzesowicza na wiceszefa partii wcześniej zaproponował szef PJN Paweł Kowal.

Wcześniej Mojzesowicz powiedział PAP, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zastrzegł jednak, że nie odchodzi z polityki i zapowiedział udział w kampanii wyborczej PJN.

O tym, że Mojzesowicz - były minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a obecnie wiceszef klubu PJN - raczej nie wystartuje w jesiennych wyborach PAP pisała już w lutym. "Bycie w Sejmie następne cztery lata przestaje mieć dla mnie sens. Widzę, że teraz przestaje się w Sejmie myśleć" - mówił wówczas poseł PJN.

W piątkowej rozmowie z PAP Mojzesowicz potwierdził wcześniejsze stanowisko. "Zakładam, że nie będę kandydował" - powiedział.

Pytany, dlaczego podjął taką decyzję, odpowiedział, że ma gospodarstwo, a "mandat poselski nie może być głównym celem w życiu". "Można robić dużo rzeczy dobrych dla kraju, nie będąc posłem" - podkreślił.

Jak zaznaczył, nie wycofuje się z polityki. "Wycofanie się z kandydowania nie jest wycofaniem się z polityki" - oświadczył. Zapowiedział też, że będzie dalej działał w PJN i aktywnie włączy się w kampanię wyborczą tej partii.