Kazimierz Ziobro, dotychczasowy poseł PiS, dołączył do klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Nowego posła SP przedstawił w piątek w Świlczy koło Rzeszowa europoseł Zbigniew Ziobro."Mamy wiele wspólnego, jeśli chodzi o patrzenie na świat z punktu widzenia wartości" - powiedział Zbigniew Ziobro. Zdementował pogłoski, że są rodziną.

Reklama

Podkreślił, że Kazimierz Ziobro ma doświadczenie w działalności opozycyjnej na Podkarpaciu - był jednym z założycieli NSZZ "Solidarność" w Jarosławiu, w "czasach, gdy odwaga kosztowała" i delegatem na pierwszy zjazd "S" w Gdańsku w 1981 r. Zbigniew Ziobro wyraził przekonanie, że "nowa energia w ruchu Solidarnej Polski (...) będzie służyć zwycięstwu polskiej prawicy i zmianom, które będą mogli realnie wprowadzać nie z ław opozycji, ale z ław rządowych". Zwrócił uwagę, że Podkarpacie jest "twierdzą prawicy" i tu SP zamierza zwyciężyć w kolejnych wyborach.

Kazimierz Ziobro powiedział, że chce trafiać szczególnie do ludzi młodych i tych, którzy nie brali udziału w wyborach. Jego zdaniem, Solidarna Polska stwarza szansę na zwycięstwo prawicy w wyborach samorządowych i parlamentarnych. W październikowych wyborach do Sejmu i Senatu Kazimierz Ziobro uzyskał mandat poselski jako kandydat PiS w okręgu krośnieńskim. Jest 19 posłem klubu Solidarnej Polski. W SP oprócz najbardziej znanego polityka o nazwisku Ziobro - Zbigniewa jest już Jan Ziobro.