Urzędnik państwowy, minister w rządzie, napuszcza obywateli przeciw obywatelom - dajcie po ryju lekarzom jak Wam wypisują złe recepty! Niebywałe! - irytuje się na blogu Janusz Palikot.

Reklama

Szef Ruchu Palikota ostro krytykuje Grasia za jego stanowisko ws. recept na leki refundowane. Rzecznik rządu polecił na Twitterze nową rządową stronę dla pacjentów. Ministerstwo Zdrowia zaleca na niej wszystkim pacjentom, by nie zgadzali się na przyjęcie recepty z pieczątką "Refundacja leku do decyzji NFZ". W razie odmowy lekarza resort poleca pacjentom zgłoszenie tego do szefa lekarza, NFZ lub Rzecznika Praw Pacjenta.

Gdy Dorn chciał lekarzy wziąć w kamasze, to media na niego napadły jakby łamał ustrój, a Grasiowi, no bo to Platforma, wszystko uchodzi na sucho! Rząd uchwalił beznadziejne prawo, złą ustawę, ale to jest prawo! Jednak nie dla Tuska! Tuskowi wolno więcej – zawieszam prawo! Kary dla lekarzy nie będą nakładane!! Niebywałe!! Doprawdy, to pełzające państwo totalitarne! Tak być nie może! - pisze Palikot.