Nowa teza dotycząca okoliczności katastrofy smoleńskiej i dowody, jakie w tej sprawie przedstawili specjaliści, nie pozostawiają wątpliwości: tupolew po pierwsze nie uderzył w brzozę, a po drugie, brzoza nie byłaby w stanie złamać skrzydła samolotu – twierdzi Antoni Macierewicz, który dziś o godzinie 13 opowie o tym w Sejmie.

Reklama

Dzięki telekonferencji swoje stanowisko w tej sprawie będzie mógł przedstawić Wiesław Binienda, ekspert lotniczy z Ohio współpracujący z zespołem Macierewicza.

W wyniku uderzenia samolotów w World Trade Center 11 września 2001 roku taka „lekka aluminiowa konstrukcja skrzydła” przecięła stalowe belki – tłumaczył Binienda w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”.

Wszyscy moi przeciwnicy jak do tej pory opierają się wyłącznie na wierze, intuicji i demagogii. Otrzymuję od nich obelgi oraz szokujące zdjęcia dramatycznych uszkodzeń samolotów w wyniku zderzeń z ptakiem. Żadna z tych osób, które dyskredytują moje wyniki, nie zaprezentowała naukowych badań, a w szczególności nie zrobiła żadnych symulacji – opowiadał ekspert.

Taką właśnie fotografię, w odpowiedzi na teorię Antoniego Macierewicza, zaprezentowała na swoim profilu na Facebooku Monika Olejnik.

Facebook

„Zdjęcie przedstawia samolot po zderzeniu z ptakiem” – napisała dziennikarka.