Ponad dwadzieścia adresów emailowych z domeną gov.pl, a także hasła dostępu znalazły się w jednym z ujawnionych przez Anonymous plików. Poza tym są m.in. imiona i nazwiska, a także loginy, hasła dostępu do profili administratorów i moderatorów witryn Platformy Obywatelskiej i PSL w wielu miastach.

Reklama

Publikację linków poprzedziła zapowiedź: Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków... A potem swego rodzaju groźba: Rząd ma jeszcze okazję wycofać się z ACTA.

Już wcześniej grupa Anonymous zapowiadała na Twitterze, że podpisanie przez Polskę kontrowersyjnego antypirackiego porozumienia ACTA zaowocuje opublikowaniem przez nich informacji o urzędnikach rządu. Michał Boni, z kolei, przyznał, że wiceminister w kierowanym przez niego orcie cyfryzacji padł ofiarą hakerów. Skradzione zostały m.in. jego osobiste dane.

Hakerska grupa Anonymous protestuje przeciwko planom podpisania przez Polskę ACTA, czyli antypirackiego prawa, które przez przeciwników uważane jest za drogę do cenzury w internecie.

Facebook