B. prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się we wtorek z liderem Ruchu Palikota Januszem Palikotem. Według obu polityków, spotkanie było udane. Kwaśniewski powiedział PAP, że dotyczyło m.in. wydarzeń w Polsce oraz sytuacji na lewicy. Palikot, który poinformował PAP o spotkaniu, podkreślił, że było bardzo udane. Lubię rozmawiać z Kwaśniewskim - dodał.

Reklama

Także według b. prezydenta godzinne spotkanie z Palikotem było udane i konkretne. Rozmawialiśmy o tym, co dzieje się w Polsce, co dzieje się w Europie, w Parlamencie Europejskim. Pan Palikot mówił mi o swoim spotkaniu z Martinem Schulzem"- powiedział Kwaśniewski.

Podkreślił, że rozmowa dotyczyła również tego, co na lewicy powinno się dziać w najbliższych miesiącach. Jak mówił, z Palikotem rozmawiał też m.in. o osobach, które być może wezmą udział w majowym kongresie środowisk lewicowych w Warszawie. Kwaśniewski na pytanie, czy podjął już decyzję, czy sam weźmie udział w kongresie, odparł: Jeszcze wszystko zależy od tego, jaką formułę uda się wypracować. Na razie żadnych decyzji z mojej strony nie ma. Były prezydent pytany, czy obaj politycy zamierzają się umawiać na kolejne spotkania, odparł: Na pewno z panem przewodniczącym będziemy się jeszcze spotykać.