Czekamy na pana premiera o 8.30 lub na jakąś odpowiedź z jego strony - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Będzie czas, aby merytorycznie, twardo porozmawiać na temat przyszłości systemu emerytalnego w gronie naszych posłów PiS, specjalistów w tej dziedzinie - powiedział Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie. Hofman dodał, że premier na pewno we wtorek będzie w Warszawie, ponieważ tego dnia zbiera się rząd.

Reklama

Politycy PiS powtórzyli, że ich formacja jest przeciwna podniesieniu i zrównaniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

W środę o godz. 16 Donald Tusk spotka się z klubem Solidarnej Polski. Jeszcze czwartek szef rządu będzie rozmawiał na ten temat z klubami SLD i Ruchu Palikota. Tusk zadeklarował, że jest gotów spotkać się z każdym klubem parlamentarnym, by przekonywać do stanowiska rządu w sprawie podniesienia i zrównania wieku emerytalnego.

W czwartek przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda ma przekazać marszałek Sejmu Ewie Kopacz podpisy zebrane pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum dotyczącego zmian emerytalnych. Związkowcy chcą, by wnioskiem tym - który popierają PiS i Solidarna Polska - zajął się Sejm. Pod własnym wnioskiem o referendum podpisy zbierają SLD i OPZZ.