Premier Donald Tusk na wniosek ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka odwołał ze stanowiska wiceministra Radosława Stępnia - poinformował rzecznik prasowy resortu transportu Mikołaj Karpiński. Premier podziękował Stępniowi za pracę na stanowisku podsekretarza stanu w resorcie - zaznaczył rzecznik. Dymisja nastąpiła z dniem 28 lutego.

Reklama

Stępień był wiceministrem infrastruktury (poprzednia nazwa resortu - PAP) od 23 marca 2009 r. Wcześniej - od początku poprzedniej kadencji - pracował jako szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. W resorcie odpowiadał za budowę dróg. Stępień urodził się w 1963 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2005-07 był dyrektorem ds. rozwoju w spółce Partner Center, następnie wiceprezesem zarządu w spółce Partner Logistic.

Wcześniej - w latach 2003-05 - był dyrektorem departamentu promocji i współpracy zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. W okresie 1999-2003 pracował jako wiceprezes zarządu i dyrektor departamentu ubezpieczeń korporacyjnych w grupie brokerskiej Quantum.