Dziennik Gazeta Prawana logo

"Gazeta Wyborcza"/Arłukowicz: Czas na in vitro

21 kwietnia 2012, 05:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
21.04. Warszawa (PAP/media) - Już czas uchwalić ustawę o in vitro, mówi "Gazecie Wyborczej" Bartosz Ałukowicz, jak pisze dziennik - "najgorzej oceniany minister w rządzie".

- "Podchodzę do kwestii in vitro jak lekarz - to nie jest kaprys, tylko skuteczna metoda leczenia bezpłodności", podkreśla rozmówca "GW". - "To pomoc niesiona ludziom i państwo powinno ją wspierać".

Minister twierdzi, że nie jest zwolennikiem klauzuli sumienia. - "Aptekarz i lekarz to zawody zaufania publicznego. Prywatne poglądy nie mogą ograniczać wolności wyboru pacjenta".

Arłukowicz nie dostrzega żadnego zagrożenia w konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i dlatego będzie głosował za jej ratyfikacją.

Szef resortu zdrowia zapowiada, że zaproponuje "niezależny od NFZ, obiektywny sposób ustalania cen procedur medycznych. Być może powinna to robić Agencja Oceny Technologii Medycznych. Dziś mamy do czynienia z sytuacją, w której NFZ sam wycenia, kontroluje i płaci za wykonane procedury". (PAP)

mp/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj