Jestem przekonany, że piłkarze, dziennikarze, działacze i politycy z innych krajów, którzy już przyjechali do Polski są naprawdę zachwyceni polską gościnnością, nawet jeśli nie wszystko jeszcze działa - powiedział szef rządu w czwartek na konferencji prasowej w Łodzi. Tusk miał wpięty w klapę marynarki znaczek "Welcome" z flagą angielskich kibiców.

Reklama

Według premiera, kibice którzy przyjechali na Euro2012 oceniają, że w Polsce jest naprawdę fajnie. - To jest chyba dla nas największą nagrodą. Zapraszam wszystkich Anglików bardzo, bardzo serdecznie, nie spotka was tu w Polsce z całą pewnością nic nieprzyjemnego, Polska i Polacy zdadzą egzamin z gościnności - przekonywał szef rządu.

Premier przyjechał w czwartek do Łodzi nowo otwartą autostradą A2, razem z małżonką Małgorzatą zjadł obiad w domu posła PO Johna Godsona wraz z jego żoną i dziećmi oraz mamą, która przyjechała z Nigerii.

W środę przed północą udostępniony został do ruchu odcinek C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą; oznacza to, że z Warszawy można już dojechać autostradą do Berlina i dalej do innych europejskich miast.