Jak przypomniał w rozmowie z dziennikarzami rzecznik dyscypliny klubu PiS Marek Suski, decyzja o zawieszeniu Tomaszewskiego zapadła na wyjazdowym posiedzeniu klubu 25 maja. Teraz - jak mówił - po miesięcznym zawieszeniu Tomaszewski powrócił do klubu.

Reklama

Rozmawiałem z +trenerem klubowym+ Mariuszem Błaszczakiem i powiedział, że wszystko jest w porządku - powiedział Tomaszewski.

Poseł został zawieszony w prawach członka klubu za wypowiedzi na temat polskiej reprezentacji na Euro 2012. 9 maja Tomaszewski w Radiu ZET krytycznie odniósł się do składu kadry, która zagra na Euro 2012. Stwierdził m.in., że nie chce, aby w reprezentacji, w koszulce z białym orłem grali jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i dla Niemiec i odbierają naszym, prawdziwym Polakom miejsce w reprezentacji. Powiedział też m.in., że nie będzie kibicował polskim piłkarzom w czasie Euro2012.

Jan Tomaszewski niemal w tym samym czasie, kiedy wracał klubu partii Jarosława Kaczyńskiego, zrezygnował z członkostwa w Klubie Wybitnego Reprezentanta.

Reklama

>>> Tomaszewski dla dziennik.pl: Jestem szykanowany