Jak powiedział Dębski na briefingu prasowym w Sejmie, dwaj posłowie Ruchu Palikota - Tomasz Makowski i Adam Rybakowicz - są już w drodze do siedziby Elewarru w Warszawie. Pytany, czy będą żądali dokumentów spółki, odparł: .
- ocenił Dębski.
Także biuro prasowe klubu PiS poinformowało, że o godz. 13 posłowie PiS Przemysław Wipler i Dawid Jackiewicz przybędą do siedziby spółki, by zapoznać się z dokumentami Elewarru.
Politycy PiS będą domagali się udostępnienia dokumentów spółki dotyczących zamawiania zewnętrznych usług, umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Chcą też ustalić, czy w, posiadanych przez spółkę, dokumentach znajdują się informacje na temat nieprawidłowości przy wydatkowaniu środków finansowych, o których rozmawiali Władysław Serafin i Władysław Łukasik, w ujawnionych przez media nagraniach.