Hofman w radiu ZET skomentował zdjęcia i film, na których widać Donalda Tuska i sędziego Ryszarda Milewskiego kibicujących Lechii Gdańsk. Obaj po strzelonym golu przybijają sobie piątkę.

Reklama

Monika Olejnik przypomniała rzecznikowi PiS, że jeszcze niedawno siedział on na trybunie Stadionu Narodowego w towarzystwie m.in. Bronisława Komorowskiego, Ewy Kopacz i Donalda Tuska.

>>>Donald Tusk i sędzia Milewski na meczu. Przybili piątkę

Samo to, że ktoś w kinie, teatrze lub na meczu siedzi obok, to pewnie nic złego. Ale do tego dochodzi zatrudnienie syna premiera Tuska, stosunku sądu do domniemanego telefonu od polityków. W sprawie Amber Gold jest dużo, różnych, dziwnych przypadków. Tu urzędnik, tu prokurator, tu sędzia, a wszystko się ładnie składa dla pana Marcina P. Dlatego przybijanie piątek z sędzią Milewskim zaczyna być podejrzane - odpowiedział rzecznik PiS.

Jego zdaniem najwłaściwszą drogą do wyjaśnienia tej sytuacji jest powołanie komisji śledczej.

Jeśli prokurator generalny nie działa i urzędnicy skarbowi nie działają, to w polskim systemie prawnym jest instytucja komisji śledczej. Komisja przy otwartej kurtynie powinna te sprawy wyjaśnić. Jednym z pytań, nie jedynym i nie kluczowym, ale argumentem przeciwko Tuskowi jest to, że w dziwnym trafem sitwa, o której mówił Gowin jest na meczu Lechii Gdańsk - stwierdził Hofman