Chcemy poszerzyć polityczną platformę Ruchu Palikota o inne ugrupowania polityczne, które będziemy zachęcali do współpracy przy projekcie Konstytucji do wolności - powiedział Janusz Palikot.

Reklama

Jak wyjaśnił, inicjatywa będzie skierowana zarówno do ludzi lewicy, liberałów, zielonych, jak i do wielu obywateli i wielu pojedynczych ludzi. Będę chciał się spotkać z Andrzejem Celińskim, Leszkiem Millerem, Ryszardem Kaliszem, Józefem Oleksym, Aleksandrem Kwaśniewskim i bardzo wieloma innymi politykami, żeby wokół tego projektu zgromadzić jak największą liczbę polityków, którzy podzielają te wartości - zadeklarował szef Ruchu Palikota.

Doprowadzimy do zmian, na które oczekują obywatele, takich jak likwidacja Senatu czy ograniczenie liczby posłów, ale także doprowadzimy do wszystkich tych niezbędnych w XXI wieku praw obywatelskich, jak dostęp do internetu, prawo do życia w związkach partnerskich, jak prawo do decydowania o swoich wyborach bez presji ideologicznej zawartej w ustawach - wyjaśnił polityk.

Jak wyjaśnił, projekt będzie promowany przez następne pół roku, a od marca do czerwca 2013 r. zbierane będą pod nim podpisy. Chcemy zebrać pół miliona podpisów i złożyć je prezydentowi i premierowi - powiedział Palikot.