Komorowski odniósł się do wystąpienia Hollande'a podczas oficjalnego obiadu, jaki wydał na jego cześć w Pałacu Prezydenckim. - Jestem przekonany, że ta przemowa będzie odebrana przez polskie społeczeństwo jako ważny głos Europejczyka, przyjaciela Polski - podkreślił.

Reklama

Ponadto, ocenił Komorowski, wystąpienie Hollande'a będzie odebrane, jako potwierdzenie naszego oczekiwania, że Polska i Francja będą niosły razem wielką odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu.

Prezydent powiedział o potrzebie wzmocnienia współpracy gospodarczej, współdziałania w ramach Trójkąta Weimarskiego i wspólnym dążeniu do pogłębienia integracji europejskiej, w sposób szczególny w obszarze wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony.

Liczymy też na zrozumienie znaczenia polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej, jako dźwigni rozwoju europejskiej gospodarki - powiedział prezydent. Jak mówił, liczymy ponadto na wspólny wysiłek na rzecz takiego kształtu instytucjonalnego UE, który da Polsce szansę na uzyskanie trwałego miejsca w tworzącym się rdzeniu integracji z jasną perspektywą członkostwa w strefie euro.