Według premiera dla każdego z jego ministrów wielkim honorem byłaby współpraca z Jerzym Owsiakiem. - Być może często podkreślany przez WOŚP dystans w kontakcie z politykami powoduje, że ministrowie są nieśmiali w nawiązywaniu tych kontaktów - powiedział Tusk. Odpowiadając na jedno z pytań, zaznaczył, że byłby ostrożny ze stwierdzeniem, że "Owsiak zastępuje ministra zdrowia". - Jerzy Owsiak wykonuje pracę absolutnie genialną od pierwszych dni tej akcji. Jestem autentycznym fanem tego wysiłku zbiorowego i także jego indywidualnej inwencji - powiedział.

Reklama

W wywiadzie dla "WP.PL" Owsiak powiedział: - Nikt po dzień dzisiejszy z ministerstwa nawet nie dał sygnału, nie zainteresował się, że gramy dla geriatrii. Nie krytykuję. Ty mnie o to pytasz, to ja odpowiadam. Ale to nie jest temat, z którym musimy się boksować. Nie to nie.

Również w TVN24 Owsiak mówił, że współpraca Orkiestry z ministerstwem "nie wychodzi". - Próbujemy rozmawiać na różne tematy, drobne, ale ważne. Wczesna diagnostyka onkologiczna, kupiliśmy urządzenia, szukaliśmy pieniędzy na zwiększone badania. To było wszystko super zorganizowane i mogliśmy się dogadać - powiedział Owsiak. Dodał, że Orkiestra "nie chce i nie może" zastępować ministerstwa.