Apel, za którym stoją politycy Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski i Małgorzata Sadurska, ma trafić na ręce premiera we wtorek. Politycy PiS domagają się w nim, by premier jak najszybciej wszczął postępowanie w sprawie znieważenia papieża przez posła Ruchu Palikota.

Reklama

Działania Ryfińskiego jako posła na Sejm obrażają nie tylko uczucia ludzi wierzących, ale też znieważają głowę obcego państwa, dlatego powinny zareagować służby dyplomatyczne i prokuratura. Chcemy wiedzieć, dlaczego do tej pory tego nie zrobiono - powiedział ”Rzeczpospolitej" poseł Andrzej Jaworski. I przekonywał przy tym: Jak my złożymy zawiadomienie, to prokurator generalny odeśle do okręgówki, ta do rejonówki, a ta po miesiącu odmówi wszczęcia lub po trzech umorzy. Tak to działa w Polsce.

>>>Pedofilia, odszkodowanie... Poseł pisze list do papieża

Poszło o list, który poseł Ruchu Palikota wysłał do ustępującego papieża Benedykta XVI. Prosił w nim o 5 mld euro, tak by mógł powstać fundusz na rzecz polskich ofiar pedofilii wśród księży. Ryfiński napisał w nim m.in. Rozumiem, że nie czuł się już Ojciec na tyle silny psychicznie i fizycznie, aby przewodzić tak rozwiniętej i niestety zdemoralizowanej organizacji. Olbrzymia skala pedofilii wśród duchownych załamałaby każdego.

Chamstwo i arogancja. Przemawia przez nich brak kultury osobistej. To oni obrażają swoich przeciwników. Ale wyborcy się na nich mam nadzieję poznają i PiS przy urnie wyborczej odpowie za swoje działania - skomentował Ryfiński pomysł polityków Prawa i Sprawiedliwości.

To nie pierwszy raz, kiedy o polityku RP zrobiło się głośno. Wcześniej obraz Czarnej Madonny na Jasnej Górze nazwał bohomazem.