Kto ponosi konstytucyjną odpowiedzialność za takie przypadki, jak 2,5-letniej dziewczynki, która zmarła dzięki zaniechaniom? To jest nieziemska tragedia i za mniejsze rzeczy ministrowie byli odwoływani - mówił poseł PiS. - Taka sytuacja w Wielkiej Brytanii lub Niemczech to jest natychmiastowa dymisja ministra - dodał.

Reklama

Według Piechy Arłukowicz powinien odejść tak jak odszedł minister Ćwiąkalski po śmierci podejrzanego w areszcie.

Piecha zaproponował o razu nazwisko ewentualnego kandydata na następcę ministra zdrowia. - Jakub Szulc jest osobą, z którą można przynajmniej porozmawiać. Jest twardym negocjatorem, że nie tylko pieniądze i system są ważne. Mimo, że nie jest lekarzem. To finansista, a wie, że nie tylko pieniądze kształtują jakość w służbie zdrowia. A Arłukowicz, lekarz, kupił za bezdurno te wszystkie brednie o niewidzialnej ręce rynku - mówił Piecha.

Nie przychodzi na żadne zaproszenia. Komisja Zdrowia widziała go dwa razy, a lekarze widzieli go tylko na zjeździe, raz - wymienia koleje zarzuty wobec ministra zdrowia Piecha. - Ostatnio było spotkanie w Naczelnej Radzie Lekarskiej, byli parlamentarzyści, był zarząd tej bardzo ważnej korporacji lekarskiej. Nie przyszedł. Bo co? Bo nie ma czasu. A do mediów wypchnął swojego zastępcę - mówił poseł PiS.

Jakoś sam wyjątkowo źle znosi to stanowisko. Jeśli uwiera go ten stołek, to niech zrezygnuje. Będzie honorowo przynajmniej! – mówi Piecha.