Tak, Janusz Palikot zasiada w komitecie obchodów urodzin generała - mówi ”Super Expressowi” Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota.

Reklama

Sam Jaruzelski, który 6 lipca skończy 90 lat jest tym pomysłem zaskoczony. Komitet z okazji moich urodzin?! Pierwsze słyszę! Absolutnie nie chcą żadnych komitetów ani uroczystości organizowanych przez pana Palikota z okazji moich urodzin. Nie znoszę celebry, a poza tym nie chcę przypominania mi o okrągłym jubileuszu - mówi.

Tymczasem Palikot już zabrał się za organizację urodzin; na obecnym etapie bliższych szczegółów jednak nie ujawniono.

Na reakcję środowiska także nie trzeba było długo czekać. Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD: Teraz udaje lewicowca. Miejsce Palikota jest zamkniętym w szpitalu psychiatrycznym!

Janusz Palikot bez sojuszu ze strukturami SLD może nie przerwać na scenie politycznej. On zdaje sobie sprawę, że rok 2014 może być końcem jego partii. Stąd urodziny, które organizuje generałowi Jaruzelskiemu, są ukłonem dość nieautentycznym, w stronę starszych wyborców Sojuszu, którzy z pewnym sentymentem wspominają czasu PRL - ocenia z kolei prof. Rafał Chwedoruk, politolog UW.