Janusz Palikot podkreślił, że samorządowcy jego partii spowodują zmianę jakościową po wyborach w 2014 roku, zmieni się oblicze samorządowca.

Reklama

Ruch Palikota proponował projekt ustawy o kadencyjności funkcji w samorządzie. Chodziło o to, żeby działacze, którzy nastawieni są na układ partyjny, a nie na służenie ludziom nie mogli dłużej niż dwie kadencje funkcjonować w samorządzie, ale projekt został odrzucony głosami posłów PO wyjaśnia Palikot. Jego zdaniem to jest przykład tego co z ludźmi robi władza - nie liczą się interesy obywateli.

Przewodniczący zespołu samorządowego Krzysztof Makowski podkreślił, że program 4 na 4 budowany jest od podstaw czyli w oparciu o dyskusje w gminach i powiatach. To pierwszy tego typu program - po raz pierwszy formacja polityczna najpierw pyta ludzi, a potem nie czekając na wybory zgłasza ich propozycje dodaje Makowski.

W ten sposób powstanie program 4 na 4, druga istotna sprawa według Makowskiego to tworzenie budżetów obywatelskich, jak mówi to obywatele wiedzą na co powinny być wydawane pieniądze i co w ich najbliższym otoczeniu powinno być zmienione.

W drugiej części konwencji odbędzie się spotkanie z Markiem Siwcem oraz dyskusja o Europe Plus.