Grzegorz Schetyna ostrzega, że jeśli Platforma nie zmieni sposobu działania, znajdzie się na drodze do porażki wyborczej z PiS. Jarosław Kaczyński może wygrać konstytucyjną większością, co da mu ogromną władzę - mówi polityk PO w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Schetyna wierzy jednak w wyborcze zwycięstwo swojej partii za dwa lata. Jeśli nastąpi zmiana w PO, jeśli będzie mobilizacja i nowe otwarcie jesienią, to możemy wygrać kolejne wybory - dodaje.

Reklama

Grzegorz Schetyna mówi, że decyzję o tym, czy będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej podejmie w październiku. Uważam się za człowieka odpowiedzialnego. Nie chcę ogłaszać decyzji niemal rok przed wyborami, bo wtedy wszystko co zrobię lub powiem będzie odebrane jako element kampanii wyborczej. Cokolwiek powiem, będzie odebrane jako krytyka Tuska - mówi Schetyna.

Polityk Platformy odnosi się też do odwołania Jarosława Gowina ze stanowisko ministra sprawiedliwości. Jego zdaniem, słowa byłego ministra na temat zarodków były niepotrzebne, ale - jak zauważa - Gowin był ministrem, który coś robił. Pokazał, że jeśli minister ma determinację i przekonanie to może skutecznie przeprowadzić tak trudną decyzję jak deregulacja - mówi Grzegorz Schetyna.