Bez udziału prezesa rozpoczął się w Katowicach trzydniowy kongres PiS. Jarosław Kaczyński nie pojawił się na Śląsku z powodu choroby.

Reklama

Długo jednak nie będzie chorował. Adam Hofman ogłosił na Twitterze: Potwierdam. Prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie jutro na IV Kongresie PiS.

Potwierdzam. Prezes Prawa i Sprawiedliwości bedzie jutro na IV Kongresie PiS.

— Adam Hofman (@AdamHofman) June 28, 2013

Prawo i Sprawiedliwość nie zostawi Śląska - tymi słowami wiceprezes PiS Beata Szydło podsumowała pierwszy dzień kongresu. Program partii dla Śląska opiera się na wspieraniu górnictwa. Beata Szydło tłumaczyła, że rozwój tej gałęzi przemysłu powinien być kołem zamachowym dla innych dziedzin.

Prawo i Sprawiedliwość stawia także na śląską naukę. Program gospodarczy musi być oparty na rozwoju edukacji, nie tylko uczelnie techniczne, ale też medyczne - przekonywała Szydło.

Przed rozpoczęciem konwencji przedstawiciele partii złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Przed pomnikiem pojawili się także przedstawiciele śląskich organizacji, między innymi Ruchu Autonomii Śląska i Śląskiej Ferainy. Członkowie Śląskiej Ferajny przypominali, że wciąż pamiętają słowa prezesa Kaczyńskiego o zakamuflowanej opcji niemieckiej.

Jutro II dzień kongresu w Sosnowcu i wybory władz partii. Kongres zakończy się w niedzielę. W trzydniowych obradach pod hasłem "Nasza Ojczyzna, nasza przyszłość" weźmie udział ponad 1200 delegatów.