Sejmowa komisja rolnictwa rekomenduje odrzucenie wniosku o odwołanie Stanisława Kalemby. Posłowie PiS zarzucają ministrowi rolnictwa między innymi nieudolne negocjacje dotyczące unijnej polityki rolnej czy bezradność w sprawie niskich cen płodów rolnych.

Reklama

Stanisław Kalemba zwraca uwagę że część z zarzutów nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jak mówi minister, zarzuty manipulacji, kłamstw i wprowadzania rolników w błąd są nieprzyzwoite. Innego zdania jest przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i poseł PiS Krzysztof Jurgiel. Jego zdaniem, wniosek o odwołanie to efekt zaniedbań rządu w obszarze rolnictwa.negocjacje są niekorzystne dla polskich rolników. Jurgiel uważa, że Stanisław Kalemba wprowadzał w błąd opinię publiczna mówiąc, że wynegocjowano lepsze warunki dla rolników niż były do tej pory. W ocenie posła PiS - to jest nieprawda.

Cezary Olejniczak z SLD podkreśla, że wniosek PiS jest bardzo obszerny i wiele jest tam argumentów politycznych. Ale- jak dodaje poseł- Stanisław Kalemba powinien zostać odwołany, bo na przykład nie powołał inspekcji bezpieczeństwa żywności, a środków unijnych, które obiecywał rolnikom nie będzie. Wniosek o odwołanie ministra Stanisława Kalemby będzie rozpatrywany przez Sejm prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu.