Brat i bratowa Marka Michalaka napisali książkę "Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci" - zawarto w niej kontrowersyjne tezy. Autorzy, lekarzy stomatolodzy piszą, że strach przed dentystą może być dowodem na molestowanie i bicie dziecka. O treść książki dziennikarze "Super Expressu" zapytali polityka PO, Ireneusza Rasia.

Reklama

To jest w interesie dobra dziecka. I w interesie rodziców. Dziecko zawsze jest w stresie, jeśli pan pisze ten artykuł, to jest pan kretynem - odpowiedział szef małopolskiej Platformy. Proszę pana, proszę pana, wszystko do autoryzacji pod nazwisko Ireneusz Raś - dodał. Zaczął też mówić dziwne rzeczy. Ja nagrywam z panem rozmowę - powiedział dziennikarzowi, a gdy usłyszał, że "Super Express" też włączył dyktafon, zauważył: Jeśli jest pan niedojrzały, to jest pana problem.

Poseł, jak wynika z nagrania, mówił dość niewyraźnie. Jak pan mówi do mnie, do ojca mojej córki, żebym ja mógł generalną stwierdzić tezę, to pan jest k... niedojrzały - stwierdził. Niech pan kurcze bez mojego nazwiska bije w rzecznika praw dziecka" - mówił. "Proszę pana, niech pan ode mnie nie oczekuje stwierdzenia generalnego, bo ja nie stwierdzę - powiedział.

>>>Posłuchaj rozmowy dziennikarza z niewyraźnie mówiącym posłem