Protasiewicz zdobył 200 głosów, Schetyna – 199.

Reklama

Jacek Protasiewicz i Grzegorz Schetyna ponownie staną do walki o fotel lidera PO na Dolnym Śląski. Nie jest jednak wykluczone, że obydwaj zrezygnują z kandydowania na rzecz Bogdana Zdrojewskiego. Trwa przerwa w obradach zjazdu wyborczego.

Jacek Protasiewicz zaproponował, że wycofa swoją kandydaturę, jeśli na szefa dolnośląskiej PO wystartuje Bogdan Zdrojewski. Zaapelował do Grzegorza Schetyny, by postąpił podobnie. W odpowiedzi Grzegorz Schetyna poprosił o przerwę.

W pierwszym głosowaniu nie wyłoniono zwycięzcy. Ani Grzegorz Schetyna, ani Jacek Protasiewicz nie uzyskali wymaganej większości głosów. Na Protasiewicza głosowało 200 delegatów, a na Schetynę 199. Dwie osoby wstrzymały się od głosowania, dlatego Jacek Protasiewicz nie uzyskał bezwzględnej większości głosów.

Wyniki głosowania na Dolnym Śląsku na bieżąco komentowano na Twitterze. Obserwatorzy pojedynku Grzegorza Schetyny z Jackiem Protasiewiczem nie kryli zaskoczenia.

A GS coś zdenerwowany. Trudna sytuacja... Oj trudna...

— Konrad_Piasecki (@KonradPiasecki) October 26, 2013

Oj Grzesiu, Grzesiu. Myślałem, że ty jednak mocniejszy jesteś!

— Michał Majewski (@MajewskiMichal) October 26, 2013

Ale jaja, to może w kolejnym głosowaniu znajdą się ci co ze strachu przed zemstą GS nie przyjechali na zjazd :) GS w defensywie totalnej :)

— Burzynska Agnieszka (@BurzynskaAga) October 26, 2013