Trzaskowski jest członkiem Platformy Obywatelskiej od 2009 roku. Ukończył Kolegium Europejskie w Natolinie oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był stypendystą uniwersytetu w Oxfordzie i paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem. W 2004 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Reklama

>>> REKONSTRUKCJA RZĄDU NA ŻYWO - relacja w dziennik.pl >>>

Pracował jako tłumacz symultaniczny oraz nauczyciel języka angielskiego. W okresie 2000-2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusz-Wolskiego. W 1998 roku został wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w 2002 roku w Collegium Civitas. Zajmuje się między innymi teorią integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych. Od 2002 roku pracuje też jako analityk w Centrum Europejskim Natolin. W latach 2004-2009 był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W 2009 roku z listy tego ugrupowania uzyskał mandat eurodeputowanego.

Urodził się 17 stycznia 1972 roku.

Trzaskowski przyznał dziś na konferencji prasowej, że ministerialna nominacja jest dla niego powodem do dumy. - Będę się starał o tym pamiętać - powiedział minister dodając, że sprawami cyfryzacji zajmował się też w Parlamencie Europejskim.