Wobec Hofmana postępowanie prowadzi CBA, które podejrzewa, że polityk Prawa i Sprawiedliwości zdobył majątek z niejasnych źródeł.

Andrzej Duda potwierdza, że obowiązki rzecznika przejmuje tymczasowo. Jeśli poseł Hofman zostanie oczyszczony z podejrzeń - ponownie obejmie sprawowaną do niedawna funkcję. Duda wyjaśnił, że jako poseł z Krakowa sporo czasu spędza poza Warszawą. Dlatego w obowiązkach będą pomagać mu poseł Mastalerek i były minister w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego Maciej Łopiński. Ten ostatni był również w latach 2005-2007 rzecznikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W PiS będzie koordynował wystąpienia medialne posłów.

CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe złożone przez Adama Hofmana w latach 2007-2012. Dopatrzono się w nich nieprawidłowości. Między innymi polityk musi tłumaczyć się z przelewów od Roberta Pietryszyna, szefa spółki Wrocław 2012. Według mediów na konto rzecznika PiS-u Pietryszyn miał wpłacić około 100 tysięcy złotych. Od tej kwoty polityk PiS-u nie zapłacił podatku. Robert Pietryszyn twierdzi, że przelew był krótkoterminową pożyczką.

Adam Hofman zrezygnował z funkcji rzecznika Prawa i Sprawiedliwości oraz zawiesił swoje członkostwo w partii i klubie parlamentarnym PiS-u.